In de 19de en de 20ste eeuw gingen lokale historici op zoek naar het verleden van hun dorp, stad of streek. Ze deden dat niet zomaar. Wat zette hen daartoe aan? Waarom legden ze precies verhalen uit hun eigen omgeving vast?
Als kinderen van hun tijd werden zij geïnspireerd door ideeën over culturele eigenheid en door wat werd beschouwd als bijzonder of specifiek voor de plaats of de regio waar zij woonden. Tegelijk gaf wat zij schreven mee vorm aan hoe mensen dachten over wie zij waren en waar zij vandaan kwamen.
Ondertussen was de Vlaamse beweging op zoek naar een in de geschiedenis gewortelde identiteit. Het gevolg was dat er zich een zekere wisselwerking ontwikkelde.
Op zoek naar de relatie Plaats, Verleden, Identiteit focust deze studienamiddag op vier thema’s: een kantelmoment, een prototype, een regio en een netwerk.
|
WANNEER? Vrijdag 27 november 2026 van 12 tot 17 uur
WAAR? Universiteit Antwerpen |
MEER INFORMATIE info@advn.be / +32 (0)3 225 18 37
ORGANISATIE ADVN – archief voor nationale bewegingen i.s.m. Histories, Koninklijke Oudheidkundige Kring van het Land van Waas en Universiteit Antwerpen
|
INSCHRIJVEN (t.e.m. 20 november) via LINK (https://forms.gle/eXC8KGGwwUEvQmeR9)
